Diament: urodzeni 14.03-2.04

Diamenty lubią błyszczeć i robić wokół siebie sporo zamieszania. Bywają bardzo kapryśne i lubią mieć zawsze racje. Jaki tak naprawdę jest Diament i czego można się po nim spodziewać?

Osoba spod tego znaku charakteryzuje się ogromnym potencjałem. Niestety zdarza jej się działać nierozważnie. Nie potrafi się skupić na jednej rzeczy, przez co sukces często przechodzi mu koło nosa. Diament to także skrajności. W jednej chwili jest kapryśny, marudny i humorzasty, a drugiej pracowity, zdeterminowany i gotowy na wszystko, aby osiągnąć cel. Nie obawia się kłopotów, które mogą z tego wyniknąć. Jeśli popełni błąd nigdy się do tego nie przyzna i nie wyciągnie wniosków ze swojego postępowania.  

Bardzo często rozpiera go energia przez co podejmuje się różnych rzeczy równocześnie. Nie uznaje autorytetów, nie wierzy w to, co jest napisane. Wszystkiego za wszelką cenę chce doświadczy na własnej skórze. Często zmienia poglądy, ulega wciąż nowym fascynacjom. Diamenty są bardzo impulsywne i działają pod wpływem emocji. Mimo to należą do osób inteligentnych, bystrych. Szybko i chętnie się uczą, ale daleko im do prymusów.

Diamenty a ludzie

Niestety Diamenty należą do tych osób, które – czego w ogóle nie ukrywają – myślą przede wszystkim o sobie i własnym interesie. Mają cięty język i bywają złośliwe. Niewyparzony buzia oraz duża pewność siebie sprawiają, że nie boi się mówić ludziom co o nich myśli. Nie ma żadnych skrupułów i niekiedy odczuwają niemałą satysfakcję, gdy uda im się kogoś mocno zranić. Tym samym nie cieszy się zbytnią sympatią. Jeśli jednak komuś uda się nawiązać z Diamentem bliży kontakt, z całą pewnością nie będzie się nudził. Ma dużo pomysłów i energii do ich realizacji.

Diament ma pociąg do władzy, lubi rządzić i mieć zawsze rację. Świetnie czuje się dyskusjach i potyczkach słownych. Mimo że niespecjalnie zależy mu na popularności i sławie, to nieświadomie zwraca na siebie uwagę otoczenia i często znajduje się w centrum uwagi.

Diament a praca

Diamenty to osoby bardzo dynamiczne, aktywne, na ogół silne i sprawne fizycznie. Lubią wysiłek fizyczny i ryzyko, ale praca osiem godzin za biurkiem to zajęcie absolutnie nie dla nich. Diament ma w sobie ogromną potrzebę rywalizacji, dlatego jest świetnym materiałem na sportowca i nie tylko. Doskonale sprawdzi się się też w roli zawodowego kierowcy. Idealnie nadaje się do zawodów, których konieczna jest szybka reakcja i umiejętność podejmowania decyzji.

Diament a finanse

Diament bardzo ceni sobie niezależność. Zazwyczaj bardzo wcześnie się usamodzielnia. Potrafi też zadbać o swoje interesy. Na brak środków do życia nie może narzekać.

Diament a miłość

Osoby spod tego znaku nie są łatwymi partnerami. Z jednej strony nie godzą się na kompromisy i wolą, żeby to druga strona dostosowała się do nich. Rzadko są szczęśliwe w relacji z drugim człowiekiem, chyba że trafią na kogoś, kto podda się ich dominacji. Z drugiej zaś tęsknią za prawdziwą, wielką miłością. Niektóre z nich kiedy w końcu dojrzeją potrafią kochać naprawdę mocno.

Znani: król Kazimierz Wielki, Karol Medyceusz, Jan Zamoyski, Benito Juárez, Józef Bem, Vincent van Gogh, Francisco Goya, Hugo Kołłątaj, Andrzej Grabowski, Gabriel Narutowicz, Gary Oldman, Goran Bregović, Bruce Willis, Sarah Jessica Parker, Quentin Tarantino, Hubert Urbański, Eric Clapton, Elton John, Lady Gaga, Reni Jusis, Ferenc Puskás, John Stockton, Jerzy Dudek, Ayrton Senna, Blake Griffin