Toasty

Najlepsze Toasty na każdą okazję. Toastem nazywamy krótką przedmowę, która jest wygłaszana, by uczcić sytuację, osobę lub grupę osób, lub złożyć życzenia. Przedmowie towarzyszy wzniesienie kieliszka (czasem stuknięcie się kieliszkami) i wypicie alkoholu. Toasty są raczej krótkie i treściwe, ale zdarzają się również dłuższe przemowy, zarówno śmieszne, dowcipne jak i poważne. Świętowanie sukcesu w firmie mogą rozpoczynać toasty biznesowe. Toasty są bardzo popularne - możemy je usłyszeć na większości wesel, ale również na urodzinach, czy po prostu zwykłych przyjęciach. Z wygłaszaniem toastów wiążą się różne zasady, szczególnie na weselach, gdzie przyjęło się, że pierwszy toast wznosi ojciec panny młodej. Przed wzniesieniem toastu warto upewnić się, że wszyscy goście mają napełnione kieliszki. Gdy goście słyszą, że wznoszony jest toast, nie mają obowiązku wstać, ale warto by na ten czas przerwali rozmowy. Szykując się na przyjęcie w 2016 roku pamiętajmy, że toast może być zarówno spontaniczną przemową, jak i przygotowany i napisany wcześniej i odczytany w odpowiednim momencie.

Zdrowie naszych gospodarzy! Oby każdy dzień był jak najlepsze przyjęcie: spędzony wśród przyjaciół, przepełniony śmiechem i rozmowami do rana. Żeby w głowie lekko szumiało, a uśmiech nie schodził z ust. em. wdzięczna/y za Pani/a pracę.

Zacznę od podziękowań - dziękuję za to, że tylu z Was mogę nazywać swoimi przyjaciółmi. A teraz wypijmy za zdrowie gospodarzy i za to, żebyśmy jak najczęściej spotykali się w tym zacnym gronie!

Panie i Panowie - wypijmy na zdrowie! Wznoszę ten toast za wszystkich tu obecnych - i za tych, którzy chcieliby tu z nami być. Żebyśmy za rok znów wszyscy mogli się spotkać.

Zdrowie gospodarzy! Dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania i za zapewnienie tak miłej atmosfery. Długo będziemy wspominać dzisiejszy wieczór. Niech się Wam wiedzie i żebyśmy spotkali się jeszcze na niejednym takim wydarzeniu.

Dzisiaj wznosimy toast za zdrowie młodej pary! Niech ich wspaniała miłość nigdy nie gaśnie, niech nie zrażają się trudnymi momentami, które każda para w pewnym momencie swojego wspólnego życia musi napotkać. Moi drodzy - życzę Wam żebyście kochali się i doceniali jak doskonała jest wasza miłość.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.