Karty tarota - karta Rydwan

Rydwan to karta tarota oznaczana numerem siedem. Karta należy do Arkanów Wielkich tarota. Karta wiąże się z ruchem, pędem, może powiedzieć wiele na temat naszych dążeń i celów. Rydwan może również zwiastować podróż albo oznaczać, że osoba pytająca panuje nad sobą oraz swoimi popędami. W wielu przypadkach Rydwan powinien skłonić do chwili odpoczynku, zatrzymania się i refleksji nad swoim życiem.

Karta tarota Rydwan - wygląd karty

Karta Rydwan przedstawia powożony przez mężczyznę rydwan zaprzężony w konie lub sfinksy. Na niektórych kartach mężczyzna jest przedstawiany z koroną na głowie. Zwierzęta ciągnące pojazd zwykle są skierowane w przeciwne strony tak, jakby biegły w przeciwnych kierunkach. Poza tym mają one kontrastujące kolory.

Rydwan - znaczenie karty

Karta Rydwan może oznaczać różne osoby, na przykład kogoś, kto prowadzi bardzo aktywny tryb życia, kierowcę, osobę przedsiębiorczą, listonosza, nawigatora, podróżnika, sportowca, przedstawiciela handlowego, przywódcę, ochroniarza, człowieka pracującego fizycznie, kogoś pracowitego, żołnierza albo kogoś, kto często przejmuje inicjatywę. Ta karta wiąże się ze zwycięstwem, rozpoczęciem nowego etapu w życiu, podróżą, okresem wzmożonej aktywności, postępem, przeprowadzką, awansem, dużym wysiłkiem czy też spotkaniem nowego partnera.

Rydwan często oznacza miejsca, które są związane z ruchem, takie jak autostrada, ulica, parking, tor wyścigowy, peron, pociąg, garaż, tory kolejowe, lotnisko czy miejsce docelowe podróży. Kartę Rydwan, tak jak inne karty w rozkładzie tarota, należy interpretować mając na uwadze to, na jakie pytanie ma odpowiedzieć tarot.

Jeżeli pytanie do kart tarota dotyczy spraw związków i miłości, pojawienie się w rozkładzie Rydwanu oznacza zazwyczaj silne emocje, burzliwy związek, w którym każdy z partnerów chce postawić na swoim i jest gotowy walczyć o swoje racje. W takiej relacji nie ma miejsca na kompromisy, a ostra wymiana zdań i kłótnie są na porządku dziennym. Zwykle partnerzy nie do końca wiedzą, co do siebie czują, gdyż nie mają czasu się nad tym zastanowić. Są zagonieni, dużo pracują i właśnie to całkowicie ich pochłania do tego stopnia, że nie zwracają uwagi na uczucia. Z drugiej strony taka karta może oznaczać związek pełen aktywności, w którym obydwie osoby się rozwijają i nie cierpią nudy.

W kwestiach zawodowych Rydwan zwiastuje zapracowany czas i mnóstwo spraw do załatwienia. Przygotuj się, że czeka Cię okres, w którym nie będziesz miał wolnej chwili. Karta może oznaczać także silną osobowość w pracy, może być to na przykład szef, który decyduje o wszystkim, lubi wydawać polecenia i nie liczy się ze zdaniem swoich pracowników. Jako że Rydwan wiąże się z ruchem i podróżą, karta ta może oznaczać nieoczekiwany wyjazd służbowy.

Rydwan - co oznacza w różnych pozycjach?

Kartę należy interpretować przede wszystkim biorąc pod uwagę to, na jakim miejscu w rozkładzie występuje Rydwan. Ważne jest również to, czy karta występuje w pozycji normalnej, czy odwróconej. Karta w pozycji normalnej wskazuje na pozytywne aspekty sprawy, natomiast w pozycji odwróconej wskazuje na negatywne sprawy związane z zadawanym pytaniem.

W pozycji normalnej Rydwan zapowiada zwycięstwo, wskazuje na odwagę i siłę osoby pytającej. Ta karta wiąże się z jasnym określeniem celów, wytrwałością, determinacją, siłami witalnymi, pracowitością, charyzmą, przebojowością, a także pokonywaniem przeszkód stojących na drodze do celu. Rydwan w pozytywnym znaczeniu oznacza, że jakiś kłopot zostanie szybko rozwiązany, sprawy nabiorą tempa i rozpocznie się aktywny czas. Być może będzie to moment na podjęcie ważnych decyzji, zaangażowanie się, podjęcie dużego wysiłku albo przejęcie inicjatywy. Karta może wiązać się także ze zmianą miejsca zamieszkania, zakupem nowego samochodu, nowego domu albo daleką podróżą.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

W pozycji odwróconej Rydwan oznacza niekorzystny obrót spraw, niesprzyjające okoliczności, przegraną, zarozumiałość, kłopoty w sprawach zawodowych, otrzymanie złej wiadomości, przeszkody na drodze do celu, utratę panowania nad swoim życiem, dominację w związku niszczącą relację, wyczerpujący wysiłek fizyczny lub problemy w czasie długiej podróży. Ta karta wskazuje na wszelkie problemy i opóźnienia w ważnych kwestiach. Może dotyczyć zarówno spraw zawodowych, jak i prywatnych oraz sercowych. Być może w pracy przerastają nas obowiązki, mamy za dużo na głowie, ktoś jest nam nieprzychylny, coś nas ogranicza albo podjęliśmy złą decyzję, która będzie miała niekorzystne konsekwencje.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.