Karty tarota - karta Gwiazda

Gwiazda to karta tarota należąca do Arkanów Wielkich oznaczana numerem siedemnaście. Kartę interpretuje się jako symbol duchowego rozwoju, dojrzewania, młodości, a także wewnętrznej harmonii i ładu. W położeniu odwróconym karta może oznaczać między innymi problemy w sferze uczuciowej, niepokój oraz brak równowagi.

Karta tarota Gwiazda - wygląd karty

Karta Gwiazda przedstawia kobietę, która siedzi przy sadzawce z wodą. Kobieta jest naga, a w obu rękach trzyma naczynia z wodą. Z jednego naczynia woda leci do sadzawki, natomiast woda z drugiego naczynia polewa ziemię. W tle widoczne są rośliny oraz rozgwieżdżone niebo.

Gwiazda - znaczenie

Gwiazda to pozytywna karta, która kojarzy się z wewnętrznym blaskiem, spokojem oraz życiową równowagą. Karta w pozycji normalnej symbolizuje wiarę, nadzieję, polepszenie zdrowia, harmonię oraz energię. Gwiazda zapowiada również chwile odpoczynku oraz spokoju, które nastąpią po bardzo intensywnym i zabieganym czasie. Nareszcie będziesz mieć więcej czasu dla swoich bliskich, będzie to okres ciepła, zaufania oraz przyjemnego spędzania czasu. Jeżeli ostatnio przeżywałeś wiele stresów i zmartwień, czeka Cię okres, w którym odzyskasz harmonię i optymizm.

Gwiazda oznacza również czystość, satysfakcję, powodzenie, odrodzenie, rozpoczęcie czegoś nowego, ożywienie, wrażliwość, pozytywne zmiany, ukojenie, poczucie estetyki, odnalezienie piękna, wyciszenie oraz poczucie bezpieczeństwa.

W pytaniach dotyczących spraw zdrowotnych, Gwiazda zapowiada ozdrowienie, powolny powrót do zdrowia, lecznicze zdolności, a także napływ energii witalnej. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, Gwiazda oznacza sukcesy, korzystne inwestycje oraz zadowolenie w sferze zawodowej.

Jeżeli Gwiazda występuje w pozycji odwróconej, jej wydźwięk jest negatywny. W takiej sytuacji karta oznacza, że coś zakłóci spokój pytającego. Taka karta może oznaczać także brak równowagi, brak motywacji do działania, spadek formy, niedocenienie ze strony kogoś bliskiego, brak wiary we własne możliwości, bezsenność, brak inspiracji albo niewykorzystane możliwości.

Gwiazda - znaczenie w towarzystwie innych kart

W interpretacji kart tarota niezwykle ważne jest to, na jakiej pozycji występuje dana karta oraz na jakie pytania odpowiada.

 • Karta, która występuje na pierwszym miejscu jest kartą główną, która daje najwięcej informacji o problemie, którego dotyczy zadawane pytanie. Z tego względu należy pamiętać, że bardzo ważne jest odgadnięcie jak najwięcej z tej jednej karty. Dopiero, gdy wyczytane zostaną wszystkie informacje z karty pierwszej można przystąpić do wykładania dalszych kart.
 • Druga karta z rozkładzie jest kartą ostrzegającą, mówi o tym, jakie są negatywne strony sprawy, o którą pytamy. Daje ona informacje na temat wad, jest przestrogą i ostrzeżeniem.
 • Trzecia karta rozkładu podpowiada, co należy zrobić w danej sytuacji.
 • Karta czwarta mówi o tym, co by się stało, gdyby nic nie zrobić.
 • Piąta karta świadczy o relacjach z otoczeniem oraz ludziach, którzy znajdują się w pobliżu osoby pytającej.
 • Szósta karta mówi natomiast o najbliższej przyszłości, jednak takiej, która zależy od nas samych i naszych działań. Tę kartę można traktować jako ocenę naszych planów, celów i zamiarów.
 • Kolejna, czyli siódma karta dotyczy zdarzeń, których się nie spodziewamy. Mogą być to zarówno miłe niespodzianki, jak i problemy, które spadną na nas nagle.
 • Ósma karta informuje nas o sprawach, które pozostaną niezmienne. Zwykle są to rzeczy, na które nie mamy wpływu i nie mamy wystarczającej mocy, aby je zmienić.
 • Karta dziewiąta, zwana przez niektórych kartą mistrzostwa, mówi o tym, nad czym należy pracować, co należy doskonalić. Jest ona w pewien sposób związana z kartą trzecią, jednak mówi wyraźnie o tym, na czym należy się skupić i do czego warto świadomie dążyć.
 • Karta występująca na miejscu dziesiątym mówi o tym, jak nasze działanie wpłynie na ludzi w naszym otoczeniu, czy przysporzy im korzyści czy strat.
 • Jedenasta karta oznacza niewykorzystane szanse.
 • Dwunasta karta jest wskazówką dla wróżącego, aby jeszcze raz przyjrzeć się wszystkim kartom i odnaleźć sprawy, które wcześniej pominięto.
 • Trzynasta karta jest podpowiedzią, która mówi o dalekiej przyszłości, która może się wydawać bardzo odległa.

W związku z tym, każdą kartę należy interpretować w zależności od miejsca, na którym występuje. Warto pamiętać również, że karta Gwiazda ma chroniące działanie. Jeżeli obok tej karty pojawiają się złe karty, Gwiazda niweluje ich działanie, daje nadzieję na lepsze.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.