Karty tarota - karta Kapłanka

Kapłanka, zwana również papieżycą albo arcykapłanką, symbolizuje kobietę tajemniczą, niepokazującą swoich emocji, opanowaną, a nawet obojętną. Pozorny chłód wynika jednak nie ze złej woli, ale z jej rzeczywistego charakteru. Kapłanka po prostu jest opanowana, lubi obserwować wydarzenia, a niekoniecznie być w ich centrum. Karta Kapłanka ma numer 2 w talii tarota.

Kapłanka unika wypowiadania swoich opinii, jeżeli nie jest o nie pytana. Woli nie zabierać głosu, co nie oznacza, że nie ma własnego zdania. Jest bardzo inteligentna i ma twarde przekonania oraz swój system wartości, a przy bliższym poznaniu okazuje się wrażliwa i ciepła. Dba o rodzinę, pomaga potrzebującym i wspiera słabszych. Podchodzi do życia bardzo uczuciowo, ale raczej nie okazuje emocji tylko skrywa je w sobie. Ma dużą wiedzę, ale niechętnie się nią dzieli.

Karta tarota Kapłanka - znaczenie karty

Karta tarota Kapłanka symbolizuje kobietę, matkę, żonę, opiekunkę lub nauczycielkę. Może oznaczać również dobrą przyjaciółkę albo zakonnicę. Inne zawody, jakie może oznaczać Kapłanka, to między innymi bibliotekarka, wróżka, psycholog, gospodyni domowa, strażnik, obrońca, dozorca, uczennica, nauczyciel, położna, pielęgniarka albo terapeuta.

Kapłanka jest osobą uduchowioną, lojalną, bardzo wrażliwą. Zazwyczaj kieruje się kobiecą intuicją i słucha głosu własnego serca. Jest ugodowa i łagodna, nie lubi konfliktów ani nieporozumień. Pozytywne cechy kapłanki to na pewno uczuciowość, wierność, mądrość, duża wiedza i inteligencja, harmonia, oddanie, świadomość siebie, cierpliwość, empatia oraz duchowa mądrość.

Kapłanka zwykle zachowuje się zgodnie z ogólnie obowiązującymi zasadami, dba o dobro innych osób, jest powściągliwa i rozważna. Nie lubi kłamstwa, krętactwa, a także konfliktów. W kwestiach spornych zazwyczaj pozostaje bezstronna, nie ocenia pochopnie. Przejmuje opiekę nad słabszymi i potrzebującymi, jest oddana i zaangażowana, przy czym okazuje duże zrozumienie. Jest bardzo skupiona na swoich emocjach i życiu wewnętrznym, częste są w jej życiu chwile zamyślenia i kontemplacji.

Kapłanka może być związana z niektórymi miejscami, takimi jak rodzinny dom, świątynia, biblioteka, archiwum, matczyny dom, sklep z ziołami, tajemnicze miejsce, miejsce, w którym odnajduje się spokój i wyciszenie. Z tą kartą tarota wiążą się także miejsca, w których odbywa się trudne, szczere rozmowy, takie jak na przykład gabinet terapeuty, gabinet psychologa, poradnia psychologiczna czy gabinet wróżki.

Kapłanka - jak karta zmienia znaczenie w określonym rozkładzie?

Kapłanka oprócz cech pozytywnych niesie ze sobą również negatywny przekaz, jeżeli znajdzie się w towarzystwie trudnych kart. W takim ułożeniu może oznaczać bierność, zbytnią uległość, wstydliwość, brak pewności siebie, kompleksy, niedostępność, niezdecydowanie, oziębłość, a także niespełnienie w życiu zawodowym lub rodzinnym.

Negatywne cechy, jakie mogą się wiązać z kartą Kapłanki to także bezpruderyjność i oddawanie swojego ciała, albo wręcz przeciwnie - ogromne zahamowania i zamknięcie się w sobie. Jeśli karcie Kapłanka towarzyszy na przykład Diabeł, może ona oznaczać kobietę, która jest przez kogoś wykorzystywana seksualnie. Z trudnymi kartami Kapłankę należy interpretować również jako wyraz niechęci do założenia rodziny, macierzyństwa, emocjonalną niepewność, a także ciągłe rezygnowanie ze swoich potrzeb i ignorowanie swoich emocji w imię poświęcenia dla innych ludzi.

Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Kapłanka oznacza pewną tajemnicę, głęboko skrywany sekret. W związku z tym kartę Kapłanka pojawiającą się w rozkładzie kart tarota należy traktować jako podpowiedź, że kwestia, której dotyczy pytanie jest niejasna, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Prawdopodobnie istnieją pewne czynniki, których osoba pytająca nie jest świadoma, a które znacznie wpływają na daną sytuację. Bardzo często przez takie drobnostki niemożliwym staje się poznanie prawdy, gdyż jest ona poza naszym zasięgiem. Być może należy przyjrzeć się konkretnej sprawie jeszcze raz, tym razem zwracając większą uwagę na szczegóły. A być może ktoś w naszym otoczeniu skrywa jakąś tajemnicę, która jest kluczem do rozwiązania zagadki. Kapłanka sugeruje, że należy spojrzeć na sprawę bardziej globalnie, nie rozpatrywać problemu powierzchownie, ale znaleźć jego głębszy sens.

Ta karta sugeruje również, że działania, które podejmujemy nie mają sensu i nie przyniosą oczekiwanego celu. Może być to trudne, a czasami nawet niemożliwe. W niektórych sytuacjach należy zastanowić się, czy na pewno chce się poznać prawdę i jest się na to w pełni przygotowanym.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.